• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Сьогодні Вікіпедії виповнюється 14 років

Сьогодні Вікіпедії виповнюється 14 років

Чотирнадцять років тому 15 січня 2001 р. було за започатковано проект «Вікіпедія». До кінця 2001 р. в його межах було створено близько 20 тис. статей. ЇЇ попередниця енциклопедія  «Нупедія» була створена у березні 2000 р. Авторами «Нупедії» мали бути науковці та експерти. Але старт цього проекту був невдалим бо до кінця року з’явилося лише 2 статті. Україномовна стаття у «Вікіпедії» з’явилася наприкінці січня 2004 р. Популярність «Вікіпедії» зростала щороку, на сьогодні це 7-й за популярністю сайт у світі. Щомісяця його відвідують 19 млрд. разів.

Студії з регіональної історії

Студії з регіональної історії

Інститут історії України НАН України у 2014 р. започаткував нову серію наукових досліджень – «Студії з регіональної історії», спрямовану на створення наукового підґрунтя для вироблення концептуальних підходів дослідження регіонів України та популяризацію наукових знань з регіональної історії в українському соціумі. Докладніше про унікальний науковий проект, спрямований на переосмислення традиційного історичного наративу вітчизняної історії під кутом зору територіальності та регіональної ідентичності у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Звернення Президента України (з приводу розстрілу автобуса під Волновахою)

Звернення Президента України (з приводу розстрілу автобуса під Волновахою)

Звернення Президента України

Дорогі співвітчизники!

Сьогоднішня страшна трагедія під Волновахою належить до таких подій, які навіть за суворими мірками теперішніх часів вирізняються своєю жорстокістю. Від яких холодіє душа.

Євроатом

Євроатом

У Києві у Великому конференц-залі НАН України відбулося перше засідання Координаційного комітету «Україна – Євроатом з питань ядерної безпеки». Співробітництво між Україною та Євроатомом має велике значення для безпеки мирного використання ядерної енергії, розвитку досліджень у галузі термоядерного синтезу та спільної розробки перспективних технологій ядерної сфери. Докладніше про важливий етап у розвитку науково-технічного співробітництва України з Євратомом у галузі ядерної безпеки у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 9.

Наукові проекти

Наукові проекти

Незабаром виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про основні результати виконання в 2014 р. наукових проектів у межах цільових комплексних програм наукових досліджень НАН України, про моніторингове дослідження «Роль науки в модернізації українського суспільства», про співпрацю науки та виробництва у фармацевтичній галузі як новий рівень партнерства в розробці та впровадженні інноваційних препаратів та багато іншого.