• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Закон України «Про національну безпеку України»
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Революція у соціальних мережах

Революція у соціальних мережах

Дослідницька група на чолі з професором Міського університету Нью-Йорка Л. Мановичем здійснила візуалізований аналіз використання соціальної мережі Instagram під час подій Євромайдану. Науковий проект охопив понад 13 тис. фотографій, що завантажили в центрі Києва впродовж 17–22 лютого 2014 р. понад 6 тис. користувачів Instagram. Детальніше у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21.

Соцмережі для професіоналів

Соцмережі для професіоналів

Професійні соціальні мережі набувають популярності. Вони об’єднують лікарів, освітян, ІТ-спеціалістів і навіть військовослужбовців. Користувачі мають змогу обмінюватися конфіденційною інформацією, отримувати поради від колег, а також демонструвати свої навички.   Детальніше про соцмережі для професіоналів у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21.

Теплозабезпечення населених пунктів

Теплозабезпечення населених пунктів

Структура споживання енергоресурсів у секторах економіки України показує, що близько 40 % котельно-пічного палива, насамперед імпортного природного газу, спрямовується на теплозабезпечення, і саме в цій сфері сконцентровано основний потенціал енергозаощадження. Однак ця важлива сфера житлово-комунального господарства перебуває нині в критичному стані і потребує негайних змін. Необхідність таких змін посилюється масштабним негативним впливом підприємств комунального теплозабезпечення на довкілля. Докладніше про пріоритети Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Утилізація небезпечних побутових відходів в Україні

Одна відпрацьована «пальчикова» батарейка, потрапляючи до загальних відходів, забруднює 400 л води або 20 м2 ґрунту. У лісовій зоні це територія, на якій ростуть три дерева, десятки рослин, живуть два кроти, один їжачок, кілька тисяч дощових черв’яків. Екологічну ситуацію в Україні слід визнати катастрофічною. Показники щорічного зростання побутових відходів є одними з найвищих у світі. Кожного дня на територію України потрапляє понад 12,5 т батарейок – це ціла вантажівка. Якщо після використання всі вони потраплятимуть на звичайний смітник, це може призвести до екологічної катастрофи у майбутньому. Проблеми збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення в матеріалі І. Беззуб, «Правове регулювання поводження з небезпечними побутовими відходами в Україні», Громадська думка № 22 (80).

Випуск 6

Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)

У випуску 6 за 7 − 13 листопада 2014 р. читайте:

Разом з повноваженнями місцеве самоврядування має отримати автономні бюджети, −
В’ячеслав Негода;

Питаннями антикорупції в Україні буде займатись бізнес-омбудсмен-іноземець;

Шведи навчать львів’ян виробляти біогаз і реформувати сферу енергетики;