• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Газ: диверсифікація

Газ: диверсифікація

Українська економіка, попри численні надзвичайно песимістичні прогнози – особливо в російських ЗМІ, у цілому доволі успішно витримала випробування масштабними змінами в географії імпорту газу в 2014 – І кварталі 2015 р. Виключне значення для цього успіху мали масштабні поставки газу в Україну з Європи та дипломатична й фінансова підтримка з боку ЄС і США, які, по суті, знівелювали загрозу російської газової блокади. Протягом 2014 р. Україна загалом імпортувала 19,6 млрд куб. м природного газу, у тому числі 14,5 млрд куб. м газу надійшло з Росії та 5,1 млрд куб. м – з Європи. За даними ж «Укртрансгазу», Україна за січень – лютий 2015 р. імпортувала 4,1 млрд куб. м газу, у тому числі 2, 3 млрд куб. м з Європи та 1,8 млрд куб. м – з Росії. Причому якщо імпорт газу в Україну з Росії скорочувався, то з Європи й надалі зростав. Про перспективи географічної диверсифікації поставок газу в Україну дізнавайтесь з аналітичної статті С. Кулицького в № 26 «Резонансу».

Угода між Україною і ЄС

Угода між Україною і ЄС

Відбулася зустріч президента Національної академії наук України академіка НАН України Б. Патона з делегацією ЄС на чолі з комісаром Європейської комісії з науки, досліджень та інновацій К. Моедашом. Зустріч була пов’язана з видатною подією в науковому житті нашої держави – підписанням угоди про участь України в Програмі Євросоюзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Докладніше про зустріч та нові можливості, які підписана угода відкриває для вітчизняної науки у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Ефективність наукової діяльності

Ефективність наукової діяльностіv

Національна академія наук України для підвищення ефективності свого функціонування розробляє нові підходи до оцінювання наукової діяльності своїх установ та експертизи наукових проектів. У цьому питанні корисним є досвід іноземних науково-дослідних інститутів, зокрема німецьких. Докладніше про визначення підходів для оцінювання ефективності наукової діяльності НАН України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

5 % користувачів соцмереж створюють унікальний контент

5 % користувачів соцмереж створюють унікальний контент

Щодня в мережі з'являється до 30 млн записів, однак, більшість з них – це повторні публікації чужих матеріалів. З мільйонів опублікованих постів всього 5 % користувачів у всіх соціальних мережах створюють щось унікальне. Детальніше про особливості спілкування у соцмережах читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 6.

Сервіс для відстежування інтернет-тролів

Сервіс для відстежування інтернет-тролів

Українські волонтери запустили сервіс для відслідковування інтернет-тролів та протидії антиукраїнській пропаганді TrolleyBust.com. Одне з його головних завдань – блокування джерел антиукраїнської пропаганди в соцмережах, а основний метод – відправлення скарг на конкретних користувачів та їхні повідомлення. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 6.