• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Фінанси

Фінанси

Однією  з  топ-тем,  що  останнім  часом  постійно  обговорюються українськими  ЗМІ,  є  фінансові  проблеми  вітчизняної  економіки,  особливо, динаміка  курсу  гривні. Про нинішні особливості грошового обігу і розвиток фінансово-економічної ситуації в Україні дізнавайтесь зі статті С. Кулицького в журналі "Україна: події, факти, коментарі" № 11.

Блок Петра Порошенка

Блок Петра Порошенка

Місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2015 р., але вже зараз основні політичні сили активізували свою діяльність. Повідомляється, що за півроку до чергових місцевих виборів політичні  партії та місцеві політики фактично працюють у режимі повноцінної виборчої кампанії. Про особливості підготовки до виборів Блоку Петра Порошенка читайте в аналітичному огляді А. Потіхи в журналі "Україна: події, факти, коментарі" № 11.

Лазер і лазерні вимірювачі

Лазер і лазерні вимірювачі

Наука

Сучасне виробництво важко уявити без такої унікальної технології генерування енергії, як лазер – надзвичайно потужне джерело випромінювання та інструмент безконтактної обробки різноманітних матеріалів. Аби ефективно, надійно та безпечно його застосовувати, потрібне спеціальне вимірювальне обладнання, яке контролювало б параметри та точність роботи променя. Саме такі вимірювачі і розробляють науковці Інституту фізики НАН України. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Біотехнології у сільському господарстві

Біотехнології у сільському господарстві

Упродовж останнього десятиліття світовий розвиток науки демонструє стійку тенденцію до поширення застосування біотехнологій – потужного інноваційного інструменту, у якому використовуються молекулярно-біологічні й насамперед молекулярно-генетичні процеси. Учені ведуть мову навіть про так звану «біотехнологічну революцію», яка вже в середньостроковій перспективі визначатиме майбутнє людства практично в усіх сферах життя. Дедалі більше методи біотехнології застосовуються у сільському господарстві. Докладніше про здобутки українських дослідників у цій галузі в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 4.

Призначення М. Саакашвілі

Призначення М. Саакашвілі

Кінець минулого тижня відзначився резонансною подією – призначенням екс-президента Грузії М. Саакашвілі головою облдержадміністрації Одеської області. Нове призначення спричинило широкий інформаційний резонанс і жваве обговорення в ЗМІ. Висловлені оглядачами та експертами думки варіюються від підтримки «ефективного реформатора» у «складному регіоні стратегічного значення» до скептичної оцінки кадрового потенціалу чинної влади та критики чергового прояву конфлікту між П. Порошенком і І. Коломойським. Детальніше про коментарі й прогнози експертів стосовно того, чи відбудеться на Одещині "грузинське диво" читайте в огляді Т. Гранчак в червневому "Резонансі" (№ 39).