• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Засідання Комісії з реформи Конституції України

Засідання Комісії з реформи Конституції України

У Києві 6 квітня відбулося перше засідання комісії з реформи Конституції України за участю Президента України Петра Порошенка. Внесення поправок до Конституції – один із пунктів мирної угоди «Мінськ–2». Остаточний варіант поправок до Конституції комісія має напрацювати в серпні-вересні, щоб у другому читанні (поправки в Основний закон приймаються на двох різних сесіях ВР) Рада затвердила їх до місцевих виборів, які пройдуть 25 жовтня. Більш детально про засідання даної комісії та експертні думки щодо можливих змін в Основний Закон нашої країни в коментарі С. Горової до Випуску 26 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Очікування від Ризького саміту

Очікування від Ризького саміту

Дата введення безвізового режиму України з державами Шенгенської зони, в яку входить більшість держав Європейського Союзу, може бути визначена на найближчому саміті «Східного партнерства», що відбудеться 2122 травня у Ризі. Але в той же час є технічні проблеми, які вимагають вирішення. Детальніше про думки експертів таочікування щодо наданнябезвізового режиму Україні у коментарі Л. Демяненко до Випуску 26огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Зміни до Основного закону України

Зміни до Основного закону України

Відбулося перше засідання Конституційної комісії; Кабінет Міністрів України схвалив пакет законопроектів з реформування МВС; Нижня палата парламенту Нідерландів ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським союзом; Президент підписав Закон №263-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій»;Уряд своєю Постановою затвердив розроблену Мінрегіоном Методику формування спроможних територіальних громад; Міністр юстиції презентував електронні сервіси Мін’юсту. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 26 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Тарифи

Тарифи

С 1 апреля 2015 г. в Украине повышаются тарифы на электроэнергию, газ, тепло и горячую воду для населения. Кроме того, с 1 мая украинцев также ожидает рост цен на холодную воду. После роста тарифов, по подсчетам Научно-исследовательского института социальных исследований (ISS), украинские семьи будут тратить более половины зарплаты (57,3 %) на оплату жилищно-коммунальных услуг. Для сравнения, в Великобритании это соотношение составляет 7 %, в Германии – 7,7 %, в Словакии – 17,1 %, в Польше – 22,9 %, Греции – 28,2 %, Румынии – 24,7 %. В связи с этим большинство экспертов отмечают, что при такой существенной нагрузке на семейный бюджет в условиях снижения реальных доходов и галопирующей инфляции украинцы просто физически не смогут платить за коммуналку по новым тарифам. Мнения экспертов относительно возможных выходов из сложившейся ситуации собирал О. Ворошилов – читайте в № 26 «Резонанса».