• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Ставлення суспільства до науки

Ставлення суспільства до науки

Для пошуку ефективних шляхів розвитку науки важливо мати об’єктивну інформацію щодо сприйняття в суспільній свідомості вітчизняної науки і діяльності науковців. Громадська думка, загальні уявлення людей щодо ролі науки в суспільстві, престижу професії науковця, довіри до вчених дуже важливі для ефективного діалогу влади і науки, влади і суспільства. Не випадково в розвинутих країнах світу проводять регулярні опитування населення з приводу ставлення до науки. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Критерії якості наукових досліджень у контексті забезпечення національного інтересу

Критерії якості наукових досліджень у контексті забезпечення національного  інтересуВ. Горовий, заст. гендиректора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, д-р іст. наук, проф.

У статті розглянуто проблеми пошуку сучасних критеріїв визначення ефективності вітчизняних наукових досліджень з урахуванням інтересів національного розвитку в умовах зростаючих викликів  глобалізації.

Робочий візит П. Порошенка до Одеси

Робочий візит П. Порошенка до Одеси

Президент України Петро Порошенко в минулу п’ятницю відвідав південну столицю України – Одесу. Візит Президента був приурочений до святкування 71-ї річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Детальніше про сам візит і його експертну оцінку читайте у коментарі С. Горової до Випуску 27 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Розвиток місцевого самоврядування

Розвиток місцевого самоврядування

8 квітня уряд затвердив Методику формування спроможних територіальних громад. Цей документ визначає, яка адміністративна одиниця може бути повноцінною громадою із розширеними повноваженнями. Детальніше про те, як повинно змінитись розуміння поняття «влада» у процесі здійснення реформи децентралізації, читайте у коментарі В. Волковинської до Випуску 27 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Індекс впровадження реформ

Індекс впровадження реформ

Україна посіла 62-е місце серед 133 країн у світовому рейтингу соціального розвитку, випередивши Білорусь (66-е місце), Молдову (70-е місце) і Росію (71-е місце); Уряд своєю Постановою затвердив розроблену Мінрегіоном Методику формування спроможних територіальних громад; Верховною Радою України прийнято Закон України «Про ринок природного газу»; Велика Британія завершила процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною ат ЄС; Президент має намір найближчим часом подати до Верховної Ради законопроект про Національну поліцію. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 27 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».