• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Інноваційні лікарські препарати

Інноваційні лікарські препарати

Подорожчання товарів в Україні не оминуло і фармацевтичну галузь. Як стверджують експерти, загальний попит на ліки через це не зменшився, однак істотно зріс попит на дешевші вітчизняні аналоги вартісних медичних препаратів іноземного виробництва, що вже втратили патентний захист. Одним з провідних підприємств нашої країни, що здатне задовольнити ринковий попит на необхідні лікарські засоби доступних цінових категорій та високої якості є Завод хімічних реактивів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» (НТК «ІМК») НАН України. Докладніше про український досвід виробництва інноваційних лікарських препаратів в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Національний інформаційний простір

Національний інформаційний простір

Упродовж останніх років пріоритетними напрямами досліджень Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, як науково-дослідної установи НАН України, є теоретичні та методичні питання розвитку національного інформаційного простору, вивчення складових його організації та функціонування в умовах стрімкого розвитку електронних інформаційних технологій. Предметом вивчення при цьому є зміст суспільно значущих інформаційних ресурсів сучасності, багаторівневої інфраструктури їх організації, системи взаємодії між виробниками, зберігачами, розповсюджувачами та користувачами інформації, питання захисту національного інформаційного простору, комплексного розвитку та вдосконалення, зокрема, розбудови таких його важливих складових, як наукова, освітня, науково-інформаційна. Докладніше про дослідження НБУВ в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Українсько-польські відносини

Українсько-польські відносини

Місяць тому в Польщі, яка займає одне з ключових місць серед країн, що підтримують українські євроінтеграційні процеси та сприяють відстоюванню інтересів Української держави на міжнародній арені, відбулися президентські вибори, перемогу на яких здобув представник консервативної партії «Право і справедливість» А. Дуда.

Чи  відбулись зміни в  політиці  Польщі стосовно України з приходом до влади нового президента і чого чекати від українсько-польських відносин в найближчій перспективі, дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 45 «Резонансу»

Facebook випустила новий додаток для обміну фотографіями

Facebook випустила новий додаток для обміну фотографіями

Facebook випустила новий додаток Moments, який дає змогу обмінюватися фотографіями, не публікуючи їх у соціальній мережі. Програма покликана вирішити проблему обміну зображеннями між користувачами, які не хочуть, щоб знімки опинилися у відкритому доступі. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Модерування контенту в соцмережі Facebook

Модерування контенту в соцмережі Facebook

Міністр інформаційної політики України Ю. Стець і заступник міністра А. Біденко зустрілися з директором з питань громадської політики Facebook у Скандинавії, Центральній і Східній Європі та Росії Т. Крістенсеном. Представники Facebook підтвердили, що розпочинають з українською стороною діалог щодо більш ретельних і виважених підходів до моніторингу українського сегмента Facebook. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.