• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Мови міжнародного спілкування в Україні

Мови міжнародного спілкування в Україні

В Україні є всі підстави говорити про спеціальний статус англійської мови, що потребує законодавчого закріплення. Про ініціативи Президента України щодо впровадження англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні та думки вчених з цього питання читайте у статті О. Бусол «Перспективи законодавчого закріплення англійської мови як мови міжнародного спілкування в Україні», Громадська думка № 22 (80).

«Картка киянина»

«Картка киянина»

Київська влада продовжує масове впровадження муніципальної програми «Картка киянина». Про проблеми та особливості її втілення читайте в матеріалі  Т. Миськевич, Громадська думка № 22 (80).

Революція у соціальних мережах

Революція у соціальних мережах

Дослідницька група на чолі з професором Міського університету Нью-Йорка Л. Мановичем здійснила візуалізований аналіз використання соціальної мережі Instagram під час подій Євромайдану. Науковий проект охопив понад 13 тис. фотографій, що завантажили в центрі Києва впродовж 17–22 лютого 2014 р. понад 6 тис. користувачів Instagram. Детальніше у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21.

Соцмережі для професіоналів

Соцмережі для професіоналів

Професійні соціальні мережі набувають популярності. Вони об’єднують лікарів, освітян, ІТ-спеціалістів і навіть військовослужбовців. Користувачі мають змогу обмінюватися конфіденційною інформацією, отримувати поради від колег, а також демонструвати свої навички.   Детальніше про соцмережі для професіоналів у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 21.

Теплозабезпечення населених пунктів

Теплозабезпечення населених пунктів

Структура споживання енергоресурсів у секторах економіки України показує, що близько 40 % котельно-пічного палива, насамперед імпортного природного газу, спрямовується на теплозабезпечення, і саме в цій сфері сконцентровано основний потенціал енергозаощадження. Однак ця важлива сфера житлово-комунального господарства перебуває нині в критичному стані і потребує негайних змін. Необхідність таких змін посилюється масштабним негативним впливом підприємств комунального теплозабезпечення на довкілля. Докладніше про пріоритети Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 7.