• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Діяльність НАН України

Діяльність НАН України

2014 рік, останній рік звітного періоду, ще раз засвідчив здатність учених Національної академії наук спрямовувати зусилля на вирішення найгостріших проблем, що постають перед державою. Зараз це – вкрай вразливі та болючі проблеми, пов’язані з агресією Росії. В академії було проведено повну інвентаризацію розробок подвійного призначення і відповідні пропозиції надано Президенту України та уряду. З 2015 р. започатковано цільову наукову програму з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави. Незабаром буде підбито підсумки конкурсного відбору і розпочато фінансування проектів. Обов’язкове впровадження їхніх результатів в оборонно-промисловому комплексі є виключно важливим завданням наступного періоду. Докладніше про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Техногенно-екологічна безпека

Техногенно-екологічна безпека

Негативний досвід техногенних аварій, зокрема недавньої пожежі на нафтобазі біля Василькова, масштабних аварій на залізниці в Черкаській області в минулому році та у Львівській області у 2007 р., свідчить про необхідність удосконалення системи управління безпекою в Україні. Щорічно держава витрачає значні кошти на ліквідацію наслідків аварій, але ситуація не змінюється на краще. Впровадження наукових основ управління безпекою, запропонованих науковцями Інституту проблем математичних машин та систем НАН України, дасть змогу скоротити ці видатки в десятки разів і зменшити ризики надзвичайних ситуацій. Докладніше про наукові основи впровадження ризик-орієнтованого підходу в управлінні техногенно-екологічною безпекою у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Біоенергетика

Біоенергетика

Фахівці Інституту технічної теплофізики НАН України розробили комплекс заходів, спрямованих на подолання існуючих бар’єрів і активне залучення біомаси в енергетичний баланс країни. Докладніше про це у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 6.

Закарпаття

Закарпаття

У зв’язку з подіями на Сході України протягом останнього року на Закарпатті  були  спроби  ззовні  активізувати  прорусинські  та  проугорські рухи, які сповідують ідею відокремлення краю від України. Користуючись слабкістю держави й заручившись підтримкою Росії та угорських націоналістів у Європарламенті, окремі представники місцевого русинства та ідеї входження Закарпаття до «Великої Угорщини» робили спроби  роздмухувати  полум’я  сепаратизму  на  Закарпатті,  які,  однак,  не отримали широкої підтримки місцевого населення.

Більш детально про ситуацію на Закарпатті дізнавайтесь з матеріалу І. Рудя в № 49 «Резонансу», с. 5-11 http://nbuviap.gov.ua/images/rezonans/2015/rez49.pdf

Урожай – 2015

Урожай – 2015

У нинішніх складних економічних умовах, незважаючи на всі труднощі і військову агресію, агропромисловий комплекс став єдиною галуззю української економіки, яка  в минулому році збільшила обсяги виробництва та експорту. Про перспективи цьогорічного урожаю, потенційні можливості й реальні здобутки вітчизняних аграріїв читайте в матеріалі А. Потіхи в № 47 «Резонансу»