• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Новації у сфері податкового законодавства України: тактичні кроки чи стратегічні завдання?
  • Урочисте відзначення 100-річчя НАН України
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

У Києві відбувся ХVІІ саміт Україна – ЄС

У Києві відбувся ХVІІ саміт Україна – ЄСУ Києві відбувся ХVІІ саміт Україна – ЄС, присвячений реалізації Угоди про асоціацію і політичним та економічним реформам в Україні, включаючи питання фінансової та іншої допомоги з боку Євросоюзу. Якими стали результати саміту, чи виправдались сподівання – експертні думки з цього приводу дізнавайтесь з аналітичного огляду О. Ворошилова.

Комп’ютерний алгоритм автоматично вираховує інтернет-тролів

Комп’ютерний алгоритм автоматично вираховує інтернет-тролів

Учені Корнельського університету (США) розробили комп’ютерний алгоритм, який може точно ідентифікувати інтернет-троля менш ніж за 10 постів. У ході розробки алгоритму фахівці вивчали інтернет-форуми. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8.

Facebook записує кожне слово

Найбільша у світі соціальна мережа Facebook записує кожне слово, яке користувачі вводять на її сторінках. Це відбувається навіть тоді, коли допис видаляється або взагалі не публікується. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8.

Здобутки теоретичної фізики

Здобутки теоретичної фізики

Здобутки українських фізиків-теоретиків – запорука світового технологічного прогресу. Співробітники Інституту теоретичної фізики (ІТФ) ім. М. М. Боголюбова НАН України успішно працюють у галузі квантової астрофізики та квантової космології, поступово наближаючись до з’ясування причин та особливостей виникнення Всесвіту, а також законів його розвитку, і приділяють особливу увагу темній матерії та темній енергії. Докладніше про основні напрями діяльності, останні розробки та внесок вітчизняної науки у винаходи глобального значення в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.