• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

«Джерело нейтронів»

«Джерело нейтронів»

Розроблення проекту ядерної дослідницької установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці», яке фахівці Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ) здійснювали спільно з американськими колегами з Аргонської національної лабораторії (США), є гарним прикладом ефективного міжнародного наукового співробітництва. Успішне завершення будівництва і введення в експлуатацію цієї установки дасть змогу створити в ННЦ ХФТІ сучасну базу для проведення фундаментальних і прикладних досліджень, а також для підготовки фахівців у галузі використання ядерної енергії. Докладніше про проект «Джерело нейтронів» у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Візити до Києва президентів Білорусі й Казахстану

Наприкінці грудня Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі О. Лукашенко і глава Казахстану Н. Назарбаєв, які провели переговори з Президентом України П. Порошенком. Обидва візити стосувались як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі та пов’язаного з нею загального погіршення економічної ситуації. І. О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв висловили свою підтримку Україні, обіцяючи всебічну допомогу. Чи можна розглядати візити до Києва лідерів Казахстану і Білорусі як неофіційну «миротворчу» місію В. Путіна, який шукає шляхи виходу зі спровокованої ним самим кризи, чи це – пошук О. Лукашенком і Н. Назарбаєвим шляхів мінімізації наслідків українсько-російського конфлікту для своїх країн чи, навіть, прояв центробіжних тенденцій в рамках Євразійського економічного союзу? Думки експертів з цього приводу аналізувала О. Симоненко – читайте в № 98 «Резонансу».

Переговорний процес

Переговорний процес

У Мінську 24 грудня стартували переговори у форматі контактної групи з врегулювання ситуації на Сході України. Напередодні, протягом двох днів Україну з офіційними візитами відвідали президент Білорусі Олександр Лукашенко і глава Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Обидва візити стосувалися, як двосторонніх відносин цих країн з Україною, так і врегулювання кризи на Донбасі. І О. Лукашенко, і Н. Назарбаєв запропонували свою допомогу українському Президенту для припинення конфлікту. Детальніше з оглядом політологічних висновків по ситуації - у коментарі С. Горової.