• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Поширення антиукраїнських груп у соцмережах

Поширення антиукраїнських груп у соцмережах

СБУ виявила близько 600 антиукраїнських груп у соціальних мережах. Зокрема, у «ВКонтакте» і «Одноклассники». Менш поширене використання російськими спецслужбами Facebook. Близько 80 % подібних груп були створені та адмініструються з території РФ або «ДНР» та «ЛНР». Про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5.

Оцінки діяльності

Оцінки діяльності

Нещодавно минуло 100 днів від початку роботи нинішнього Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром А. Яценюком. Звіт уряду про результати роботи за цей період відбувся в новому форматі. Про свої досягнення та плани на майбутнє міністри розповіли в прямому ефірі, крім того, відповідні презентації були розміщені на урядовому порталі.

Більшість своїх досягнень міністри описували словами на кшталт «розпочато реформування», «продовжена децентралізація», «планується створення сприятливого клімату» тощо. Тож, не вдаючись до деталізації оголошених урядовцями звітів, доречно звернутися до оцінок роботи Кабінету Міністрів з боку експертного середовища. Експертні оцінки діяльності уряду та окремих міністерств збирала Н. Тарасенко - дізнавайтесь з № 22 "Резонансу".

Окупація земель суверенної держави

Окупація земель суверенної державиСвітова історія знає безліч прикладів окупації частин територій однієї державою іншою. Найактуальніші для сучасної України випадки захоплення земель, які відбулися  в період з кінця 80-х років XX століття й до сьогоднішніх днів, на території котра в минулому входила до складу СРСР. Про принципи яких дотримувалися держави-окупанти та способи за допомогою яких подібні окупації відбувалися читайте у матеріалі С. Полтавця «Окупація земель суверенної держави: уроки політичної історії».

Інститут регіональних досліджень НАН України

Інститут регіональних досліджень НАН України

Інститут регіональних досліджень НАН України ужовтні 2014 р. відзначив піввіковий ювілей. Про основні напрями наукових досліджень та наукові здобутки інституту читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Зустрічі в Берліні

Зустрічі в Берліні

Президент України Петро Порошенко здійснив дводенний візит до Німеччини, в рамках якого відбулася зустріч з президентом країни Йоахімом Гауком і канцлером Ангелою Меркель. Також Петро Порошенко зустрівся з головою Бундестагу Норбертом Ламмертом. Ключовими питаннями для обговорення стали ситуація на Сході України і дотримання Мінських домовленостей. Детальніше про експертні думки щодо результатів візиту Президента України до Німеччини у коментарі С. Горової до Випуску 23 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».