• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Оптимізація бібліотечної діяльності у розвитку національного інформаційного простору
  • Президент України Петро Порошенко в Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського зустрівся з науковою молоддю
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Засади державної регіональної політики

Засади державної регіональної політики

Динамічний та збалансований розвиток регіонів є найважливішою проблемою подальшого впровадження ринкових відносин та суспільних перетворень в Україні. Це передбачає запровадження нової регіональної політики, покликаної поєднати завдання модернізації економіки країни із забезпеченням комплексного збалансованого розвитку регіонів. Державна регіональна політика спрямована на забезпечення сталого розвитку регіонів на основі зміщення акценту від централізованого управління до комплексної підтримки і стимулювання регіонів у розбудові їх власного потенціалу з використанням інструментів державної політики та активних регіональних і місцевих ініціатив. Про сучасні проблеми територіального розвитку та реалізації регіональної політики в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Регіональна політика в Україні: сучасний стан та стратегія реформування», «Громадська думка» № 5 (87).

Проект закону «Про військову поліцію»

Проект закону «Про військову поліцію»

Вимоги часу диктують необхідність посилення та удосконалення процесу забезпечення правопорядку й законності в збройних силах України, правоохоронних органах спеціального призначення та інших військових формуваннях. Законопроектом пропонується створити новий правоохоронний орган – Військову поліцію, яку буде наділено більш широкими повноваженнями, зокрема, правом проводити досудове слідство. Детальніше дивіться у матеріалі О. Кривецького, «Громадська думка» № 5 (87).

Дерегуляція

Дерегуляція

В експертному середовищі жваво обговорюється прийнятий Верховною Радою Закон України № 1580  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)». Про основні нововведення та їх наслідки для підприємницької діяльності в нашій державі читайте в матеріалі Миськевич Т. «Проблеми дерегуляції бізнесу в Україні», «Громадська думка» № 5 (87).

Енергетичні альтернативи

Енергетичні альтернативи

Економічні та політичні виклики сьогодення спонукають Україну до пошуку енергетичних альтернатив. Науковці Інституту газу НАН України пропонують розробки з двох основних напрямів – технологій заощадження природного газу та альтернативних джерел енергії. Докладніше про досягнення українських дослідників у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Бізнес і соціальні мережі

Бізнес і соціальні мережі

Поради українському відеоблогеру YouTube, як створити ефективний відеоконтент на Facebook, а також набір базових правил для соцмереж, з якими погоджуються більшість маркетологів читайте  у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 5.