• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Сертифікат з перевезення товару EUR.1

Для того, аби мати вільний доступ на ринок Європи, за Угодою про асоціацію з ЄС українські товари мають відповідати вимогам правил визначення преференційного походження. Тож нещодавно Мінфін затвердив норматив, який покликаний урегулювати механізм підтвердження такого походження вітчизняних товарів. Товари, що походять з України, після ввезення до Європейського Союзу підпадають під дію Угоди (тобто мають пільги) за умови подання, зокрема, сертифіката з перевезення товару EUR.1. Про це в публікації О. Єфімова «Для чого потрібен сертифікат з перевезення товару EUR.1», «Громадська думка» № 2 (84).

Нерухомість

Нерухомість

Цього року значних надходжень до бюджету очікують від посилення фіскального навантаження. Зокрема, значних змін зазнав податок на нерухомість, основна з яких полягає в оподаткуванні всіх видів нерухомості – як житлової, так і нежитлової, що значно розширює коло потенційних платників податку, у тому числі за рахунок жителів приватного сектору. Крім того, повноваження щодо встановлення ставки податку делеговані місцевим органам влади. Про це у матеріалі Т. Миськевич «Зміни правил оподаткування нерухомості в Україні», «Громадська думка» № 2 (84).

Цензура у Facebook

Цензура у Facebook

В українському сегменті Facebook продовжується блокування політичних активістів та волонтерів. Раніше в Facebook вже давали роз’яснення чому українських політичних активістів так часто (і з незрозумілих причин) блокують у мережі. Але це були не дуже переконливі роз’яснення. Активісти звертають увагу на те, що проблема нікуди не зникла. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2.

Шахрайство у соцмережах

Шахрайство у соцмережах

У соціальних мережах поширюється новий вид шахрайства. Хакери створюють клони сторінок друзів і виманюють у них гроші: хтось просить поповнити рахунок мобільного зв’язку, а хтось терміново перекинути гроші на картку. Детальніше про те, як уникнути шахрайства читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 2.

Дистанційне зондування Землі

Дистанційне зондування Землі

Сучасні тенденції розвитку світової спільноти і розширення глобального інформаційного простору висувають на перший план завдання раціонального управління природними ресурсами. У цьому аспекті дедалі більшого економічного значення набувають методи дистанційного зондування, які стають потужним засобом як локальних досліджень окремих компонентів Землі, так і глобального вивчення планети в цілому. Докладніше про розвиток цього наукового напряму в Україні та практичне застосування окремих розробок у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 1.