• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Інтернет-піратство

Інтернет-піратство

Проблема інтернет-піратства на сьогодні є актуальною в усіх країнах світу. Україна – не виняток. Останні кілька років ми займаємо перші рядки в списках злісних порушників авторського права з рівнем піратства 84 %, який практично не знижується вже багато років, залишаючись одним з найвищих. У зв’язку з цим український уряд вирішив у терміновому порядку розробити проект Закону «Про захист авторських і суміжних прав в Інтернеті», який буде направлений на боротьбу зі зростаючим рівнем піратства в мережі. Про обговорення законопроекту читайте у матеріалі І. Беззуб, «Боротьба з інтернет-піратством в Україні: оцінки експертів», «Громадська думка» № 3 (85).

Facebook оновив налаштування приватності

Facebook оновив налаштування приватності

Відтепер соціальна мережа Facebook має право збирати дані користувачів від будь-якого «партнерського сайту», який вони переглянули, а також у самій мережі. Використання даних для таргетування реклами не є новинкою в Facebook, але за новими правилами користувачі будуть піддаватися стеженню в усьому Інтернеті, оскільки поняття «партнерські сайти та додатки» охоплює більшість популярних додатків. Детальніше про використання персональної інформації мережею Facebook читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Інформаційне протистояння

Інформаційне протистояння

Британська армія створює спеціальний підрозділ воїнів Facebook, що володіють навичками проведення психологічних операцій і використання соціальних медіа для ведення нетрадиційних бойових дій, характерних для інформаційного століття. На таке рішення вплинули, зокрема, дії Росії в Україні. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Співробітництво з CNRS

Співробітництво з CNRSНаприкінці січня 2015 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада, у якій взяли участь заступник директора з питань міжнародного співробітництва CNRS (Національного центру наукових досліджень Франції) Ф. Грассія та представники Посольства Французької Республіки в Україні. Під час зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва МОН України, НАН України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з CNRS, обговорили вже існуючі між установами домовленості та розглянули варіанти розширення співробітництва в майбутньому. Докладніше про нові можливості у співробітництві з CNRS у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Розробки ІЯД НАН України

Розробки ІЯД НАН України

Радіаційні технології традиційно належать до переліку актуальних наукомістких методів виробництва, а їх розроблення завжди було вигідним. Економічні проблеми останніх 20 років внесли певні корективи в плани прикладних робіт Інституту ядерних досліджень (ІЯД) НАН України, але не припинили їх розвитку. Акцент було перенесено на радіаційні технології, які можна реалізувати з застосуванням дешевшої радіаційної техніки, основаної на використанні гамма-випромінювання та електронів низької і середньої енергії. Докладніше про сучасні розробки радіаційних і ядерних технологій ІЯД НАН України новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.