• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Facebook оновив налаштування приватності

Facebook оновив налаштування приватності

Відтепер соціальна мережа Facebook має право збирати дані користувачів від будь-якого «партнерського сайту», який вони переглянули, а також у самій мережі. Використання даних для таргетування реклами не є новинкою в Facebook, але за новими правилами користувачі будуть піддаватися стеженню в усьому Інтернеті, оскільки поняття «партнерські сайти та додатки» охоплює більшість популярних додатків. Детальніше про використання персональної інформації мережею Facebook читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Інформаційне протистояння

Інформаційне протистояння

Британська армія створює спеціальний підрозділ воїнів Facebook, що володіють навичками проведення психологічних операцій і використання соціальних медіа для ведення нетрадиційних бойових дій, характерних для інформаційного століття. На таке рішення вплинули, зокрема, дії Росії в Україні. Детальніше про цю та інші новини читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.

Співробітництво з CNRS

Співробітництво з CNRSНаприкінці січня 2015 р. у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада, у якій взяли участь заступник директора з питань міжнародного співробітництва CNRS (Національного центру наукових досліджень Франції) Ф. Грассія та представники Посольства Французької Республіки в Україні. Під час зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва МОН України, НАН України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з CNRS, обговорили вже існуючі між установами домовленості та розглянули варіанти розширення співробітництва в майбутньому. Докладніше про нові можливості у співробітництві з CNRS у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Розробки ІЯД НАН України

Розробки ІЯД НАН України

Радіаційні технології традиційно належать до переліку актуальних наукомістких методів виробництва, а їх розроблення завжди було вигідним. Економічні проблеми останніх 20 років внесли певні корективи в плани прикладних робіт Інституту ядерних досліджень (ІЯД) НАН України, але не припинили їх розвитку. Акцент було перенесено на радіаційні технології, які можна реалізувати з застосуванням дешевшої радіаційної техніки, основаної на використанні гамма-випромінювання та електронів низької і середньої енергії. Докладніше про сучасні розробки радіаційних і ядерних технологій ІЯД НАН України новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»

12 лютого 2015 року у другому читанні та в цілому Верховна Рада підтримала президентський законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд». Законом передбачається конкурсний відбір суддів, їх повна переатестація, чіткий перелік можливостей відсторонення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Детальніше про те, як експерти та судді оцінюють проведені та необхідні зміни, читайте в коментарі В. Волковинської до Випуску 19 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».