• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Випуск 11 (шляхи реформування)

Випуск 11 (шляхи реформування)

У випуску 11 за 12-18 грудня 2014 р. читайте:

Держенергоефективності залучатиме європейський досвід для створення фонду з енергоефективності;

У Варшаві оператори газотранспортної системи України (ПАТ «Укртрансгаз») та Польщі («Gaz-System S.A.») підписали угоду щодо взаємодії;

Один із принципів реформування медицини – фінансова мотивація лікарів, – О.Квіташвілі;

Лазерна фізика

Лазерна фізика

З появою і розвитком лазерної техніки кардинально змінилися підходи до оптики – одного з найбільш фундаментальних розділів фізики. Виникли нові наукові напрями, такі як нелінійна оптика, голографія, сингулярна оптика тощо. Про актуальність і значущість цих досліджень у наш час свідчить той факт, що за останнє десятиліття вони відзначені трьома Нобелівськими преміями. Докладніше про cтан та перспективи лазерної фізики й лазерних технологій в Україні у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Окуповані території на Сході України

Окуповані території на Сході України

Згідно Указу Президента № 875/2014 від 14.11.2014 р., Київ припиняє бюджетні виплати, банківське обслуговування та пасажирські перевезення залізницею на окупованій території Донбасу. 1 грудня спливає термін евакуації з даних районів всіх українських держпідприємств та установ. Таким чином, пенсії, інші соцвиплати і бюджетну зарплату тепер можуть отримувати лише жителі та працівники бюджетних уств, які заланоишили територію так званих «Донецької та Луганської народних республік». № 23 (81).

Короткочасне перемир’я

КОРОТКОЧАСНЕ ПЕРЕМИР’Я

На Донбасі 9 грудня на всіх позиціях сил антитерористичної операції (АТО) був введений в дію режим припинення вогню. Деякі експерти досить насторожено сприйняли перспективу подальшої (більш тривалої) дії режиму припинення вогню, спираючись на невиконання його умов з боку сепаратистів. Детальніше про експертну оцінку дотримання «режиму тиші» – в коментарі С. Горової.

Професійне свято

Професійне свято

19 грудня – День адвокатури, професійне свято представників юридичної спільноти, яка стоїть на захисті конституційних прав і свобод громадян. Вітаємо усіх представників цієї правозахисної інституції. Бажаємо здоров’я, творчої наснаги та сімейного затишку.

Напередодні Дня адвокатури у Національній парламентській бібліотеці відбулася презентація книги «Адвокатура України: забуте і невідоме».