• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Західний науковий центр

Західний науковий центр

Наприкінці минулого року науковці Західного наукового центру НАН України і МОН України (ЗНЦ), який уже вісім років поспіль очолює академік НАН України З. Назарчук, підбили підсумки зробленого впродовж 2014 р. Про те, як вдавалося вирішувати науково-технічні та соціально-економічні проблеми регіону (а це – вісім західних областей України), читайте у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Співробітництво між НАНУ та ДКАУ

Співробітництво між НАНУ та ДКАУ

Під час чергового засідання Президії НАН України було підписано угоду між Національною академією наук України та Державним космічним агентством України про подальше поглиблення співробітництва у сфері наукових досліджень та використання космічного простору. Докладніше про важливість підписаної угоди та про співпрацю академічних установ і ДКА України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Ринок праці

Ринок праці

В Україні проблема працевлаштування набирає все більшої актуальності. Через величезну кількість переселенців з нестабільного Сходу України збільшилася кількість претендентів на кожну мало-мальськи цікаву вакансію. Крім того, все більше число підприємств або частково, або повністю припиняють свою діяльність, що призводить до звільнень персоналу та збільшення відсотка безробітних. Ситуація на ринку праці України виглядає загрозливою. В таких умовах Держслужба зайнятості повинна рішучим чином змінювати принципи своєї стандартної роботи, які не можна застосовувати в кризових умовах. Саме з цією метою уряд прийняв рішення покликати зарубіжних фахівців. Про можливості використання зарубіжного досвіду в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Зарубіжний досвід регулювання ринку праці та можливості його використання в Україні», «Громадська думка» № 4 (86).

Офіційний візит П. Порошенка до ОАЕ

Офіційний візит П. Порошенка до ОАЕ

Президент України Петро Порошенко у вівторок з офіційним візитом відвідав Об’єднані арабські емірати (ОАЕ). Одним з ключових моментів стало відвідання ним виставки оборонної промисловості IDEX-2015, де глава держави провів ряд зустрічей, а керівник Генштабу Віктор Муженко підписав кілька контрактів. Як повідомляють ЗМІ, в ОАЕ були підписані контракти на десятки мільйонів доларів про постачання в Україну арабського озброєння і військової техніки. Детальніше про експертні думки і прогнози щодо даних контрактів у коментарі С. Горової. до Випуску 21 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».