• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Розширене засідання уряду

Розширене засідання уряду

У Кабінеті міністрів України 1 лютого пройшло розширене засідання уряду за участю голів обласних державних адміністрацій, на якому були присутні Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Володимир Гройсман і прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Під час засідання Президент України зробив ряд заяв, які сьогодні активно обговорюються експертами в ЗМІ. Детальніше, в коментарі С. Горової до Випуску 18 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Скасування депутатської недоторканності

Скасування депутатської недоторканності

16 січня П. Порошенко запропонував Верховній Раді скасувати депутатську недоторканність, а також обмежити суддівську. З того часу зняття депутатської недоторканності залишається одним із наріжних каменів дискусії, що точиться як у суспільстві, так і у вищих ешелонах влади. Сторони наводять аргументи як за, так і проти даної ініціативи. Детальніше про експертну оцінкущодо скасування депутатської недоторканності у коментарі Л. Демяненко до Випуску 18 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Моніторинг успішності реформ

Моніторинг успішності реформ

• Аналітичний коментар:

«Розширене засідання Уряду: заяви Президента України в коментарях експертів»;

«Зняття депутатської недоторканності: плюси та мінуси»;

• Верховна Рада прийняла законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд»;

Виробництво біопалив

Виробництво біопалив

В Україні є всі передумови для організації широкомасштабного виробництва біопалив, проте їх частка в енергетичному балансі країни залишається незначною. Враховуючи загальнонаціональну важливість проблеми зниження залежності нашої держави від імпортних енергоносіїв, учені Національної академії наук України завжди приділяли цьому питанню значну увагу. Докладніше про біологічні ресурси і технології для виробництва різних видів біопалив у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» №1.

Реформи силових відомств

Реформи силових відомств

Президент України Петро Порошенко проводить реформи силових відомств. Він підписав закон про зміни роботи РНБО і розширив повноваження генпрокурора. На черзі реформа міліції, яку курує екс в. о. глави МВС Грузії, а нині – перший заступник глави МВС України Ека Згуладзе. Детальніше про реформу та її експертну оцінку у коментарі С. Горової до Випуску 17 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».