• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Ринок електромобілів в Україні: становлення та перспективи
  • Кількість користувачів соціальних мереж сягнула 3 млрд

Інститут соціології НАН України

Інститут соціології НАН України

За два десятиліття своєї діяльності Інститут соціології НАН України сформувався як потужна академічна установа, чітко визначив своє місце у вітчизняній соціогуманітарній науці, зайняв провідні позиції в розробленні теоретико-методологічних засад соціологічної науки в Україні, осмисленні соціальних, соціально-економічних і соціально-політичних процесів розвитку України від часу проголошення її незалежності, що дало змогу досягти принципово нового рівня знань про їх характер і спрямованість. Докладніше про наукову і науково-організаційну діяльність Інституту соціології НАН України у 2009–2013 рр.у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Вплив соціальних медіа на журналістику

Вплив соціальних медіа на журналістику

Facebook і Twitter усе більше інтегруються в журналістику. Нещодавно в Києві відбулася конференція «Трансформація журналістики: цифрові виклики професійним стандартам та медіаетиці», яку організували Координатор проектів ОБСЄ в Україні та Національна спілка журналістів України.  Про вплив соціальних медіа на аудиторію та як соціальні мережі змінюють споживання новин читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 23.

Курс гривні

Курс гривні

Курс гривні - проблема, яка жодного мешканця України не залишає байдужим. Гривня знецінюється від початку 2014 р., хоча передумови для девальвації національної валюти зародилися набагато раніше. Вже у 2013 р. більшість українських економічних оглядачів говорили про те, що стабільність курсу гривні є штучною, і прогнозували її падіння задовго до революції гідності та війни на Сході України. Більш докладно про причини падіння курсу вітчизняної валюти та шанси на її зміцнення читайте в аналітичній статті Н. Тарасенко в № 94 "Резонансу".

Природний газ

Природний газ

Питання розроблення та освоєння ресурсів природного газу належать до першорядних завдань, які в теперішніх складних для України умовах стоять перед наукою та промисловістю. Результати досліджень фахівців НАН України переконливо говорять про те, що, незважаючи на інтенсивне видобування нафти і газу за радянських часів, надра України мають потужний вуглеводневий, зокрема газовий, потенціал. З огляду на стрімке зростання ролі природного газу як енергоносія у світі, нехтувати цим потенціалом неприпустимо. Докладніше про проблемні аспекти забезпечення України власним природним газом у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 8.

Випуск 10

Випуск 10

У випуску 10 за 5-11 грудня 2014 р. читайте:

Інтереси мешканців усіх населених пунктів, що входитимуть до об’єднаної територіальної громади, будуть захищені, − Сергій Шаршов;

Нова політика держуправління: децентралізація, дерегуляція, дебюрократизація і відповідальність;

Працівники Антикорупційного бюро будуть проходити навчання в Сінгапурі;