• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Відставка Коломойського

Відставка Коломойського

Однією з резонансних подій останнього часу стала гучна відставка губернатора Дніпропетровщини Ігоря Валерійовича Коломойського. Низка скандальних подій, пов'язаних з екс-очільником Дніпропетровської області, які зрештою призвели до його відставки, викликала неабиякий резонанс в Україні та світі. Українська преса назвала звільнення відомого олігарха з посади губернатора «відставкою року», зарубіжні ЗМІ висловили тривогу за збереження стабільності в Україні в умовах бойових дій на сході, економічної кризи та за наявності «сильного олігарха з власною армією», експерти оприлюднили як схвальні, так і тривожні оцінки. Розбиралася, що насправді стоїть за відставкою І. Коломойського, Н. Тарасенко – читайте в № № 24 «Резонансу».

Прогнозування повеней

Інститут проблем математичних машин та систем НАН України розробив і презентував комплексну національну систему прогнозування повеней. За останні 20 років в Україні сталося п’ять великих повеней, що призвели до виникнення надзвичайних ситуацій. Повінь на Закарпатті у липні 2008 р. мала особливо катастрофічні наслідки – і за кількістю жертв  і за матеріальними втратами – і вважається найбільшою в регіоні за останні 60 років. Саме ця трагедія спонукала науковців до інтенсивного пошуку засобів завчасного передбачення повеней. Докладніше про комплексну загальнонаціональну систему прогнозування повеней, яку розробив ІПММС НАН України, у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Інноваційна діяльність

Інноваційна діяльність

У розвинутих країнах (при ключовій ролі ОЕСР) для забезпечення уніфікації підходів до збору відповідних даних щодо науково-технічної та інноваційної діяльності було розроблено групу так званих Посібників (Manuals), у яких узгоджено основні визначення, що стосуються індикаторів науково-технічної та інноваційної діяльності.Посібники ОЕСР прийняті як офіційні документи на рівні ЮНЕСКО, ЄС та багатьох інших міжнародних організацій. На використання посібників ОЕСР перейшли й окремі країни, що не входять до цієї організації. Докладніше про основні проблеми, пов'язані із застосуванням цих стандартів та напрями адаптації до умов України у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 2.

Керівництво Facebook анонсувало основні зміни в соцмережі

Керівництво Facebook анонсувало основні зміни в соцмережі

Facebook оголосила про серію оновлень. Додаток для обміну повідомленнями Facebook Messenger перетворюється на комунікаційний хаб, і користувачі зможуть пересилати фото, картинки, музику. Платформа Messenger Business дасть змогу клієнтам онлайн-магазинів безпосередньо комунікувати з компаніями. Незабаром соціальна мережа буде підтримувати 360-градусні відео, які будуть відображатися у стрічці користувача. Детальніше про новинки соцмереж читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 6.

Користувачі соціальних мереж є гравцями інформаційної війни

Користувачі соціальних мереж є гравцями інформаційної війни

Ставлення користувачів соцмереж до пропаганди змінилося. Якщо раніше люди вважали, що треба поширювати тільки правдиву інформацію, надавати факти, то на сьогоднішній день українці є дуже активними гравцями у війні пропагандистській, де вони самі для себе вирішують, що треба публікувати що не треба, – засновник інтернет-видання Watcher.com.ua М. Саваневський. Детальніше про маніпулятивні технології читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 6.