• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Дискурс бібліотек Росії

Дискурс бібліотек Росії

Яку пам’ять зберігатимуть і формуватимуть бібліотеки?

Бібліотечна  діяльність, як і бібліотечно-інформаційна продукція несуть на собі відбиток того концепту національної свідомості, який є домінуючим у суспільстві та/або визначений пріоритетним на урядовому рівні, що проявляється в певному соціокультурному дискурсі бібліотеки. Цей дискурс у підсумку визначає ті смисли, які «запам’ятовуватиме» користувач, і ті,  які  приречені  на  забуття  й  «стиратимуться»  з  національної  пам’яті, трансформуючи відповідним чином національну свідомість.

Розкриттю специфіки соціокультурного дискурсу російських національних бібліотек як джерела визначення пріоритетних для сучасної Росії  маркерів  національної пам’яті присвячена стаття Т. Гранчак в №  10 «Україна: події, факти, коментарі».

Наукові розробки для потреб військовослужбовців

Наукові розробки для потреб військовослужбовців

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про останні досягнення українських вчених, зокрема адаптацію наукових розробок до потреб військовослужбовців – учасників АТО, їх практичне застосування у різних галузях промисловості та в сільському господарстві, упровадження наукових результатів у медичну практику тощо.

Facebook додала в Messenger відеодзвінки

Facebook додала в Messenger відеодзвінки

Facebook удосконалила свій сервіс Messenger. У фірмовий чат додали функцію відеодзвінків. Додаток, створений програмістами соціальної мережі, дає змогу влаштувати відеоконференцію в будь-який момент одним натисненням кнопки. Детальніше про новинки соцмереж читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.

Хакери використовують вірус для політичної пропаганди

Хакери використовують вірус для політичної пропаганди

Дослідники компанії Trustwave, яка займається питаннями безпеки в мережі, зафіксували використання шкідливого програмного забезпечення в цілях проросійської пропаганди. Невідомі хакери використовують набір експлойтів Angler, що заражає системи трояном Bedep, для збільшення кількості переглядів проросійських пропагандистських відеороликів. Детальніше у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.

Стратегія національної безпеки

Стратегія національної безпеки

6 травня 2015 р. на засіданні РНБО була схвалена Стратегія національної безпеки України – основний документ оборонного планування. Документ чітко визначає два блоки загроз: зовнішній і внутрішній. Зовнішня загроза – Росія. Внутрішніми загрозами нацбезпеці названо неефективність системи забезпечення нацбезпеки; корупція та неефективна система державного управління; економічна криза і виснаження фінансових ресурсів держави; зниження рівня життя населення; загрози енергетичні, інформаційні, екологічні та техногенна безпека.  Детальніше про документ та його оцінки фахівцями дізнавайтесь з аналітичного огляду А. Потіхи в № 34 Резонансу.