• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Спеціалізований суд із розгляду справ у сфері інтелектуальної власності
  • Сучасна юридична освіта як вимога часу

Шкільна освіта

Шкільна освіта Найближчим часом освітня галузь України зазнає змін. Чого очікувати  українським освітянам, учням та їх батькам від ухвалення Реформи шкільної освіти, читайте в матеріалі Миськевич Т. «Громадська думка» № 3 (85).

В об’єктиві – регіон

В об’єктиві – регіонОстаннім часом багато активістів кримскртатарского руху заявляють про те, що нинішня влада Криму, в тому числі кримські татари, котрі у неї входять, вирішили перепідпорядкувати собі меджліс, поставивши на його чолі свою людину. Більш докладно про намагання окупаційної влади Криму замінити главу меджлісу кримськотатарського народу з законно обраного Р. Чубарова на слухняного їм Р. Ільясова йдеться у матеріалі О. Ворошилова, опублікованому у № 15 бюлетеня "Резонанс".

Безпека

Безпека20 січня в Україні стартувала четверта хвиля мобілізації. Як і попередні три, вона викликала в суспільстві безліч дискусій і питань, пов'язаних як з технічними, так і соціально-політичними та правовими аспектами її проведення. Саме цій темі присвячено аналітичний огляд Ю. Якименка, опублікований у № 15 бюлетеня "Резонанс". Автор наголошує, що остаточні підсумки мобілізації багато в чому будуть залежати від розвитку ситуації у зоні бойових дій.

Інтернет-піратство

Інтернет-піратство

Проблема інтернет-піратства на сьогодні є актуальною в усіх країнах світу. Україна – не виняток. Останні кілька років ми займаємо перші рядки в списках злісних порушників авторського права з рівнем піратства 84 %, який практично не знижується вже багато років, залишаючись одним з найвищих. У зв’язку з цим український уряд вирішив у терміновому порядку розробити проект Закону «Про захист авторських і суміжних прав в Інтернеті», який буде направлений на боротьбу зі зростаючим рівнем піратства в мережі. Про обговорення законопроекту читайте у матеріалі І. Беззуб, «Боротьба з інтернет-піратством в Україні: оцінки експертів», «Громадська думка» № 3 (85).

Facebook оновив налаштування приватності

Facebook оновив налаштування приватності

Відтепер соціальна мережа Facebook має право збирати дані користувачів від будь-якого «партнерського сайту», який вони переглянули, а також у самій мережі. Використання даних для таргетування реклами не є новинкою в Facebook, але за новими правилами користувачі будуть піддаватися стеженню в усьому Інтернеті, оскільки поняття «партнерські сайти та додатки» охоплює більшість популярних додатків. Детальніше про використання персональної інформації мережею Facebook читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 3.