• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Учені-переселенці – про проблеми української науки

Учені-переселенці – про проблеми української науки

Донецьк має славу одного з найбільших українських інтелектуальних осередків. Проте з початком збройного конфлікту на сході нашої країни сотні вчених регіону змушені були покинути свої домівки й робочі місця. Багато із них нині працюють в інших установах НАН України, але й досі вони перебувають у скрутному й невизначеному стані. Докладніше про проблеми вітчизняної науки загалом і вчених-переселенців зокрема в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.

Twitter готує власний агрегатор контенту

Twitter готує власний агрегатор контенту

Сервіс мікроблогів Twitter готує власний агрегатор новин та тематичного контенту під назвою Project Lightning. Запуск новинки очікується до кінця 2015 р. У межах цього агрегатора відбиратиметься контент за конкретними подіями, опублікований у Twitter, а також додаватиметься відео та фото. Усі матеріали в тематичних потоках можна буде інтегрувати зі сторонніми сайтами чи додатками. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Віруси у соцмережі

Віруси у соцмережі

У Facebook помічена чергова вірусна епідемія. Багато українських користувачів скаржаться, що їхні друзі в соціальній мережі вже постраждали від невідомого вірусу. Детальніше про вірусні атаки та проблеми захисту даних читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Кто и Как Распределяет Средства Налогоплательщиков на Исследования в Области Экономики

Кто и Как Распределяет Средства Налогоплательщиков на Исследования в Области ЭкономикиVoxUkraine проанализировал объем и распределение государственного финансирования научных исследований в области экономики в Украине. Как мы узнали, топ-10 крупных учреждений осваивают почти 72% объемов выделенных средств. Украинские власти должны создать новые правила, которые будут способствовать демонополизации этого рынка и создадут условия для прозрачной конкуренции и появления качественно новых игроков.

Інноваційні лікарські препарати

Інноваційні лікарські препарати

Подорожчання товарів в Україні не оминуло і фармацевтичну галузь. Як стверджують експерти, загальний попит на ліки через це не зменшився, однак істотно зріс попит на дешевші вітчизняні аналоги вартісних медичних препаратів іноземного виробництва, що вже втратили патентний захист. Одним з провідних підприємств нашої країни, що здатне задовольнити ринковий попит на необхідні лікарські засоби доступних цінових категорій та високої якості є Завод хімічних реактивів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» (НТК «ІМК») НАН України. Докладніше про український досвід виробництва інноваційних лікарських препаратів в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.