• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Хакери використовують вірус для політичної пропаганди

Хакери використовують вірус для політичної пропаганди

Дослідники компанії Trustwave, яка займається питаннями безпеки в мережі, зафіксували використання шкідливого програмного забезпечення в цілях проросійської пропаганди. Невідомі хакери використовують набір експлойтів Angler, що заражає системи трояном Bedep, для збільшення кількості переглядів проросійських пропагандистських відеороликів. Детальніше у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 9.

Стратегія національної безпеки

Стратегія національної безпеки

6 травня 2015 р. на засіданні РНБО була схвалена Стратегія національної безпеки України – основний документ оборонного планування. Документ чітко визначає два блоки загроз: зовнішній і внутрішній. Зовнішня загроза – Росія. Внутрішніми загрозами нацбезпеці названо неефективність системи забезпечення нацбезпеки; корупція та неефективна система державного управління; економічна криза і виснаження фінансових ресурсів держави; зниження рівня життя населення; загрози енергетичні, інформаційні, екологічні та техногенна безпека.  Детальніше про документ та його оцінки фахівцями дізнавайтесь з аналітичного огляду А. Потіхи в № 34 Резонансу.

Лауреат премії

Лауреат преміїВітаємо!

25 лютого 2015 року постановою Президії НАН України № 44 за цикл праць з проблем соціокультурної трансформації українського суспільства, Горовому Валерію Микитовичу, доктору історичних наук, заступнику генерального директора Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, присуджено Премію імені Д. І. Чижевського [1].