• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Миротворчі сили в Україні

Миротворчі сили в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України». Більш докладно про закон і його експертну оцінку − у коментарі С. Горової до Випуску 37 огляду ЗМІ «Ініціативи президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Конституційна реформа

Конституційна реформа

Конституційна комісія підтримала зміни до Основного закону; Префект забезпечуватиме реалізацію в регіоні державних програм, – Віталій Ковальчук; Уряд України спрощує взаємодію бізнесу і громадян з реєстраційними службами; Арсеній Яценюк: Уряд розпочне практику рейтингування областей, зокрема щодо виконання програми енергоефективності; Рада ратифікувала дві угоди з НАТО; 21 країна ЄС визнала асоціацію з Україною; Вадим Черниш очолив Державне агентство з питань відновлення Донбасу. Про ці та інші кроки в реалізації ініціатив Президента України в межах «Стратегії розвитку–2020» читайте у черговому Випуску 37 огляду ЗМІ «Ініціативи Президента України Петра Порошенка (шляхи реформування)».

Сільське господарство

Сільське господарствоУ нинішніх складних економічних умовах, незважаючи на всі труднощі і військову агресію, агропромисловий комплекс став єдиною галуззю української економіки, яка  в минулому році збільшила обсяги виробництва та експорту. Стану справ у вітчизняному агропромисловому комплексі, прогнозам експертів щодо перспектив врожаю-2015, перспективам вітчизняного зернового ринку та ін. питанням аграрної галузі присвячено аналітичний огляд А. Потіхи, опублікований у № 47 бюлетеня "Резонанс".

Проблеми українського авіапрому

Проблеми українського авіапрому

На черговому Міжнародному авіаційно-космічному салоні «Ле Бурже-2015», що пройшов з 15 по 21 червня неподалік від Парижа, дебютували одразу три нових розробки ДП «Антонов»: дві, поки ще «паперові» – Ан-132 і Ан-188 і вперше продемонстрований за кордоном дослідний зразок військово-транспортного літака Ан-178. Раніше, 7 травня поточного року, в ході заходів, присвячених першому польоту нового Ан-178, відбулося підписання контракту між ДП «Антонов» та азербайджанською компанією Silk Way Airlines на поставку 10 таких літаків. Тоді ж відбулося підписання угоди про покупку літаків і співробітництво щодо спільного серійного виробництва літаків Ан-178 в КНР між ДП «Антонов» і китайською компанією Beijing A-Star Science & Technology Company.

Більш детально про ситуацію у вітчизняному авіапромі читайте в матеріалі в № 46 «Резонансу»

«Інноваційна Україна 2020»

«Інноваційна Україна 2020»

Протягом останніх років Секцією суспільних і гуманітарних наук НАН України на постійній основі здійснюється розроблення та представлення у вигляді національних доповідей концептуальних документів щодо найбільш гострих питань розвитку держави та суспільства. Чергова Національна доповідь «Інноваційна Україна 2020» є фундаментальною розробкою прогностичного характеру, актуальність якої визначається гострою необхідністю створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інноваційного потенціалів. Докладніше проосновні положення Національної доповіді «Інноваційна Україна 2020» у новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 5.