• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • До 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Міжнародне співробітництво НАНУ

Міжнародне співробітництво НАНУ

Найближчим часом виходить черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки», у якому ви дізнаєтеся про діяльність НАН України у 2009–2014 рр. і основні завдання наступного періоду; про стан, перспективи, проблеми міжнародного співробітництва НАНУ; про концептуальні засади розбудови фундаментальної національної електронної бібліотеки «Україніка» та багато іншого.

Боротьба з тролінгом

Боротьба з тролінгом

Сервіс мікроблогів Twitter реалізував нову функцію, яка дасть змогу користувачам допомагати один одному позбавлятися від неприємних співрозмовників і спамерів. Для цього достатньо експортувати список заблокованих акаунтів і поділитися ним. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 11.

Антикорупційна політика в Україні

Антикорупційна політика в УкраїніКорупція продовжує залишатися однією із основних проблем українського суспільства. Але дотепер в Україні була відсутня ефективна стратегія протидії корупції, яка б оперативно реагувала на проблему з урахуванням її гостроти та актуальності. Тож метою ухвалення державної Антикорупційної стратегії, зокрема, є створення системи ухвалення рішень щодо антикорупційної політики на основі результатів аналізу правдивих даних про корупцію та чинників, які до неї призводять, зокрема статистичних спостережень, моніторингу виконання цих рішень та їх впливу на стан справ, із залученням представників громадянського суспільства, а також формування суспільної підтримки в запобіганні корупції. Про сучасний стан та перспективи протидії корупції в Україні читайте у матеріалі І. Беззуб, «Антикорупційна політика в Україні», «Громадська думка» № 10 (92).

Освіта як основна інвестиція в майбутнє

Освіта як основна інвестиція в майбутнєМіністерством освіти та науки України розроблено новий законопроект «Про Освіту», одним з основних положень якого є перехід до 12-річної середньої освіти. Подано перехідні положення законопроекту, за якими, у разі ухвалення документу, учбові програми 12-річки почнуть діяти з 2017 р.

Законопроектом також передбачається, що школи отримають фінансову автономію - тобто гроші надходитимуть не в райвно, а в самі школи. Розглянуто питання об’єднання шкіл з малокомплектними класами та узаконення можливості навчання учнів удома. Крім того, передбачено норму щодо державної гарантії з питань фінансування повної загальної середньої освіти, а також нові комплексні підходи до сертифікації вчителів. Наведено думки керівників департаменту освіти та науки, законодавців, фахівців даної сфери діяльності. Детальніше в матеріалі О. Кривецького, «Громадська думка» № 10 (92).

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

За якими правилами в Україні відбуватимуться місцеві вибори

25 жовтня 2015 року на Україну очікують місцеві вибори. 18 червня 2015 р. народні депутати розглянули, зареєстровані у Верховній Раді чотири законопроекти «Про місцеві вибори» за №№ 2831, 2831-1, 2831-2, 2831-3. Огляд та думки експертів в статті Л. Присяжної, «Громадська думка» № 10 (92).