• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Специфіка налагодження суспільного консенсусу в інформаційному суспільстві
  • Розвиток Facebook Messenger
  • ХIII Міжнародна Карпатська страхова конференція

ГТС

g

З 10 вересня в Україні набув чинності закон про реформування газотранспортної системи. Відповідно до закону, функції оперативно-технологічного управління української ГТС передаються від державного підприємства оператору Єдиної газотранспортної системи України, який визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі. Про проблеми та майбутні перспективи роботи системи  читайте в № 17 (75) «Громадської думки про правотворення», в статті «Українська ГТС: сьогоднішні проблеми та майбутні перспективи».

Українська енергоефективність

e

Кризовий стан з постачанням газу в Україну потребує рішучих  дій: технічних, фінансових, інформаційних, тощо. Наразі стає актуальним питання  енергоефективності, яку інколи називають «п’ятим видом палива». Про раціональне використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів при дійсному рівні розвитку техніки та технології, дотриманні вимог до навколишнього середовища читайте у аналітичному огляді Ірини Беззуб: «Українська енергоефективність: стан проблеми та перспективи», № 17 «Громадської думки про правотворення».

Відновлення Донбасу

d

Аналітичний ракурс

5 вересня у Мінську було підписано Протокол за результатами консультацій трьохсторонньої контактної групи із спільних кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану Президента України П. Порошенка та ініціатив президента Росії В. Путіна. Документом, зокрема, передбачено прийняття програми економічного відродження Донбасу і відновлення життєдіяльності регіону. Про заходи уряду в напрямі відбудови зруйнованих міст і селищ Донецької та луганської областей дізнавайтесь з аналітичного матеріалу В. Пальчук в № 67 «Резонансу».

Cтановище кримських татар

k

Аналітичний ракурс

Силами ФСБ Росії в Криму було проведено низку рейдів, у результаті яких  з книгарень і у приватних продавців було вилучено «книги, зміст яких не відповідав їх уявленням того, що дозволено читати громадянам». За інформацією голови Меджлісу Р. Чубарова, серед вилученого й видана цьогоріч книга лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва під назвою "Протягом десятиліть голос кримських татар не був почутий". Детальніше про становище кримських татар після анексії Криму Росією читайте в аналітичному матеріалі І. Рудя в № 65 «Резонансу».

«Формула миру»

mАналітичний ракурс

4-5 вересня в Уельсі (Великобританія) за участі Президента П. Порошенка проходить саміт НАТО, який, за прогнозами, може відіграти ключову роль у вирішенні питання надання Україні військової допомоги. Водночас політики не припиняють пошуку мирних шляхів вирішення російсько-українського конфлікту. Про військові і політичні складові «формули миру» для України дізнавайтесь з аналітичної статті Н. Тарасенко в № 66 «Резонансу».