• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Бібліотека в інформаційному суспільстві
  • Фінансування НАН України у 2018 р.
  • Інтерв’ю з суддею Верховного Суду України М.В. Мазуром

Facebook записує кожне слово

Найбільша у світі соціальна мережа Facebook записує кожне слово, яке користувачі вводять на її сторінках. Це відбувається навіть тоді, коли допис видаляється або взагалі не публікується. Детальніше читайте у випуску «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки» № 8.

Здобутки теоретичної фізики

Здобутки теоретичної фізики

Здобутки українських фізиків-теоретиків – запорука світового технологічного прогресу. Співробітники Інституту теоретичної фізики (ІТФ) ім. М. М. Боголюбова НАН України успішно працюють у галузі квантової астрофізики та квантової космології, поступово наближаючись до з’ясування причин та особливостей виникнення Всесвіту, а також законів його розвитку, і приділяють особливу увагу темній матерії та темній енергії. Докладніше про основні напрями діяльності, останні розробки та внесок вітчизняної науки у винаходи глобального значення в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Дослідження зміни клімату

Дослідження зміни клімату

Зміна клімату є однією з найбільш актуальних проблем, що постали перед людством у XXI ст. Її регіональні прояви в Україні знайшли своє відображення в значній мінливості температурного режиму й кількості атмосферних опадів, а також у зростанні інтенсивності та повторюваності небезпечних стихійних гідрометеорологічних явищ. Науковці Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України (УкрГМІ) впродовж останніх років здійснювали дослідження, спрямовані на розробку проекцій майбутнього клімату України на найближчу й віддалену перспективи, оцінювання впливу регіональних кліматичних змін на кліматозалежні природні ресурси та стан екосистем. Докладніше про це в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.

Партійна позиція

Партійна позиціяПолітичні сили в Україні вже розпочинають підготовку до місцевих виборів, які, згідно з Конституцією, попередньо заплановані на 25 жовтня. Досить активно намагається привертати до себе увагу виборців ВО «Батьківщина». Її позиціонуванню з найбільш актуальних політичних і соціальних питаннь (щодо боротьби з корупцією, реформи місцевого самоврядування, обґрунтованості підвищення комунальних тарифів, звільнення Н. Савченко з російської в’язниці та ін.) та відносинам «Батьківщини» з «колегами» по парламентській коаліції, партійним рейтингам тощо присвячено аналітичний огляд Н. Тарасенко, опублікований у № 31 бюлетеня "Резонанс".

Інноваційний розвиток

Інноваційний розвиток

Прагнення до активнішого міжнародного науково-технологічного співробітництва України потребує розробки відповідної державної інноваційної політики, яка б врахувала досвід та успішні практики Європейського Союзу. Докладніше про зарубіжний досвід державного регулювання інноваційного розвитку та доцільність його використання в Україні в новому випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3.