• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Процес входження України і РФ в інформаційне суспільство як джерело міждержавних суперечностей
  • Проблеми підготовки наукових кадрів
  • Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Децентралізація в Україні: сучасний стан законодавчого забезпечення процесу реформування

Незважаючи на правомірні нарікання на темпи роботи законодавців, суспільство нарешті дочекалося прийняття важливих для реформи децентралізації законів. Аналізуючи останні законопроекти, прийняті ВРУ 9.02.2017(№ 4772, № 2489, № 4742 і № 4110) можна стверджувати, що вони   вкрай актуальні для реформування місцевого самоврядування. Отже, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Україні відбудуться 30.04.2017 року. Виборчий процес на рівні органів самоврядування сприятиме формуванню відповідальної влади на місцях. Попри певні застереження з боку представників громадського та експертного середовища, в цілому і політикум, і суспільство, і міжнародні партнери позитивно оцінюють реформу децентралізації влади і розбудови місцевого самоврядування. Про новації, недоліки та позитиви законів; законопроект(№5520); ухвалення якісних місцевих нормативно-правових актів;думки експертів, політиків, нардепів з цього приводу таін. у статті С. Закірової «Громадська думка про правотворення»,  2017, № 8 (133).

Brain Awareness Week Ukraine

Brain Awareness Week Ukraine

 

У березні цього року у Києві відбулася низка науково-популярних заходів у рамках Всесвітнього тижня мозку в Україні (Brain Awareness Week Ukraine). Проведені заходи були розраховані як на професійну аудиторію, так і на відвідувачів «від 6-ти до 96-ти років» – так звані «нервові» «Дні Науки», у рамках яких провідні українські вчені підготували цікаві науково-популярні лекції. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (с. 91–92).

Вчені розробили модель обігу земель сільгосппризначення

Вчені розробили модель обігу земель сільгосппризначення

Науковці ННЦ «Інститут аграрної економіки» обґрунтували модель обігу земель сільськогосподарського призначення, базовим постулатом якої є законодавче закріплення вимог до покупця земельної ділянки. За словами академіка НААН Ю. Лупенка, реалізація розробленої вченими моделі дасть змогу не лише забезпечити права власників земельних ділянок, а й завершити формування ефективного для держави і максимально сприятливого для українських селян ринку сільськогосподарських земель. Докладніше читайте у випуску інформаційно-аналітичного бюлетеня «Шляхи розвитку української науки» № 3 (с. 7, 58–59).

Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичності

Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичностіУ Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського вийшла друком монографія Марата Закірова «Феномен політичної думки російського зарубіжжя в контексті української державної ідентичності».

 

 

Чи стане Україна годувальницею світу?

Чи стане Україна годувальницею світу?

За прогнозами експертів, до 2025 р через неконтрольоване зростання населення голод обіцяє стати однією з головних проблем людства. У цьому контексті можна говорити про значні перспективи українського АПК.

Детальніше, про перспективи вітчизняного АПК в сучасних умовах читайте в аналітичному огляді О. Ворошилова «Перспективы украинского АПК в контексте тенденций развития мировых продовольственных рынков» в № 8 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 38 - 43).