• ДО РІЧНИЦІ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
  • Забезпечення Службою безпеки України інформаційної та кібернетичної безпеки в контексті імплементації Закону України «Про національну безпеку України»
  • Привітання Б. Є. Патона зі сторіччям
  • Матеріали міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація»

Імовірні економічні наслідки керченської кризи

Імовірні економічні наслідки керченської кризи

Після інциденту в Керченській протоці ряд українських і зарубіжних ЗМІ приділили багато уваги ймовірності закриття Росією протоки для суден, що йдуть в українські порти Азовського моря. Ряд експертів підкреслюють ймовірність удару по експортному виторгу металургійних підприємств Донбасу.

Детальніше про можливі економічні наслідки керченської кризи читайте в аналітичному огляді О. Рябоконя «Вероятное влияние керченского кризиса на экспорт металлургических предприятий из украинских портов в Азовском море» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.54-61).

Розробка стратегії як чинник «правильного» розвитку ОТГ

Розробка стратегії як чинник «правильного» розвитку ОТГ

До нових стандартів самоврядування

Після свого становлення ОТГ приділяють значну увагу розвитку інфраструктури населених пунктів. Для стимулювання спроможності ОТГ цього недостатньо, саме тому ОТГ спільно з фахівцями розробляють стратегії розвитку громад.

Детальніше про читайте в аналітичному огляді В. Пальчук «Стратегія розвитку ОТГ як путівник спроможності громад» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.45-54).

Введення воєнного стану в Україні: політичні наслідки

Введення воєнного стану в Україні: політичні наслідки

Верховна Рада України 26 листопада 2018 прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні». Спеціальний режим ввели на 30 днів у ряді регіонів.

Детальніше про політичні наслідки воєнного стану читайте в аналітичному огляді Ю. Якименка «Политический контекст введения военного положения в отдельных областях Украины» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с. 39-45).

Торговельно-економічні відносини України і ФРН в контексті бізнес форуму в Берліні

Торговельно-економічні відносини України і ФРН в контексті бізнес форуму в Берліні

Політика

У столиці Німеччини 29 листопада відбувся ІІІ Українсько-німецький бізнес-форум, у якому взяло участь понад 400 представників німецького та українського бізнесу, бізнес-асоціацій, політичних кіл, експертів і ЗМІ.

Про деталі українсько-німецького бізнес-форуму дізнавайтеся з аналітичного огляду І. Рудя «Третій українсько-німецький бізнес-форум: основні результати та оцінки» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.35-39).

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Вибори у Грузії: чого очікувати?

Політика

У Грузії 28 листопада відбувся другий тур президентських виборів. Згідно з офіційними результатами голосування новим президентом країни стала незалежний, а по факту провладний кандидат С. Зурабішвілі, яка на 20 % голосів випередила кандидата від опозиції Г. Вашадзе.

Детальніше про вибори президента Грузії читайте в аналітичному огляді М. Дем’яненка «Президентські вибори в Грузії: оцінки, прогнози, коментарі» в № 22 «Україна: події, факти, коментарі» (с.30-35).