Про нас

Аналітичні служби НБУВ
беруть участь у парламентському інформаційному ярмарку

5 березня 2013 р. у Верховній Раді України відкрився «Інформаційний Ярмарок-2013», організований спільно Верховною Радою України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Відкриття ярмарку: Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джед Бартон та заступник керівника Апарату Верховної Ради України Дмитро Марков під час церемонії перерізання стрічки

Захід покликаний дати можливість вітчизняним і міжнародним інформаційним службам, інститутам, видавництвам представити свою діяльність та продукцію законодавцям України. Члени парламенту, співробітники різних фракцій і комітетів можуть використовувати презентовану інформацію та матеріали як на підтримку своєї законотворчої діяльності, так і в роботі народних депутатів в округах.

У цьогорічній презентації-виставці беруть участь 40 організацій. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського представлена Службою інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, Національною юридичною бібліотекою та Фондом Президентів України.

У експозиції НБУВ репрезентовано інформаційно-аналітичну продукцію широкого спектра:

журнал «Україна: події, факти, коментарі», бюлетені «Конституційна Асамблея: політико-правові аспекти діяльності», «Громадська думка про правотворення», «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки», «Проблеми інформатизації», «Економічна діяльність: нові орієнтири і ризики», «Інститут президентства в системі сучасних міжнародних відносин», «Україна у відгуках зарубіжних ЗМІ», «Науково-інформаційні ресурси про президентів та інститут президентства», монографічні дослідження.

Директор Фонду Президентів НБУВ Володимир Удовик знайомить з інформаційно-аналітичною діяльністю Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джеда Бартона, пані Елеонору Валентайн, директора проекту USAID в Україні, та заступника керівника Апарату ВР Дмитра Маркова

Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського НАН України і
Конституційна Асамблея: новий етап співробітництва

1 

    20 вересня в офісі першого Президента України Л. Кравчука
відбулося підписання Угоди про співробітництво між Конституційною Асамблеєю 1 та Національною бібліотекою України імені
В. І. Вернадського НАН України. Голова Конституційної Асамблеї
Л. Кравчук та Генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) академік О. Онищенко засвідчили намір спільними зусиллями сприяти утвердженню і розвитку національної конституційної традиції та якісному вдосконаленню чинної Конституції України.
Радник Президента України Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, член Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія), секретар Конституційної Асамблеї
М. Ставнійчук зазначила, що підписання даної угоди є надзвичайно важливим моментом співпраці організацій та висловила подяку НБУВ за інформаційну підтримку та супровід діяльності Асамблеї.

(Інформація Національної юридичної бібліотеки НБУВ)

 

1 Довідково: Конституційна Асамблея – спеціальний допоміжний орган при Президентові України, створений відповідно до Указу Президента № 328/2012 від 17.05.2012 р. з метою напрацювання пропозицій щодо змін до Конституції України на основі узагальнення практики реалізації Основного закону України,  з   урахуванням досягнень та тенденцій розвитку сучасного конституціоналізму, забезпечення залучення в установленому порядку до такої роботи провідних учених, представників громадянського суспільства і різних політичних сил, міжнародних експертів Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія), експертів інших міжнародних установ та організацій.

 

Бібліотека «Конституційна Асамблея » – інформаційний ресурс, створений з метою забезпечення інформаційного супроводу діяльності Конституційної Асамблеї України, сприяння утвердженню і розвитку національної конституційної традиції, якісному вдосконаленню чинної Конституції України та орієнтований на задоволення інформаційно-аналітичних запитів органів державної влади, громадських організацій, наукових працівників, експертів та громадян у сфері конституційного процесу.
Інформаційні матеріали Бібліотеки «Конституційна Асамблея» відображають:
конституційне законодавство України та зарубіжних країн:
конституційний процес в Україні та зарубіжних країнах;
конституційне право України;
діяльність Конституційної Асамблеї України;
діяльність органів державної влади, політичних партій, громадських організацій, наукового та експертного середовища та осіб, які так чи інакше пов'язані з реалізацією ідеї реформування Конституції України.
Бібліотека «Конституційна Асамблея» сприяє:
– акумуляції інформаційних матеріалів та створенню необхідних умов для користування ними;
– науковому опрацюванню документів і створенню науково-довідкового та довідково-пошукового апарату;
– формуванню системи електронних інформаційних ресурсів, зокрема, повнотекстової, бібліографічної та фактографічної бази даних «Конституції країн світу» «Конституційні традиції України» та ін.;
– інформуванню про систему електронних інформаційних ресурсів органів державної влади в Україні;
– запровадженню матеріалів у науковий, освітній, культурний обіг.
Функціонування Бібліотеки «Конституційна Асамблея» забезпечується шляхом координації роботи структурних підрозділів національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського НАН України – Національної юридичної бібліотеки (НЮБ), Фонду Президентів України, Служби інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади (СІАЗ), Відділу довідково-бібліографічного обслуговування.